Duck N Run 5K
 
Home
Dac 10K
Manatee River Run
Down2earth Half
North Creek Explorer
Tallahassee UDC 50K
PAL Holiday Mile
Palm Beaches Half
Calvary Chapel OR 5K
Memphis RC 5K
Turkey Trot 4 Miler
Tyler Scott Goldberg
Fantasy of Lights
Gobble Wobble 5K
Coral Springs Charter
Skylar Schichtel 5K
Runner's Classic 5K
Jewfish Creek 5K
Waterford 5K
FHSAA 4A Reg. 4 CC
Midpoint Madness 5K
Salute The Troops
Wellington 5K
Boca Raton PAL 5K
5K Safewalk Run
Tower of Terror 13K
Sarcoma 5K
Voice of Love 5K
Chicago Marathon
Timber Wolf Trample
Girls Wanna Run
Dunn's Run 5K
Waterway Village 5K
Naples on the Run 20K
VBHS Soccer 5K
City of Roses 1/2
Cooper-Young 4-Miler
Firefighter's 5K
Halpatiokee 5K
FFW Miami Beach
John Z MDA 5K
Caladium 5K
Jeffrey Tait 5K
Conch Pride 5K
Beach to Beach
Prediction Run
Asha for Education
Cape 5K
Dreher Park Dash
FFW Key Largo
Hemingway Days
SFC CC Race 2
FFW Inline Skate
FFW 5K
Downtown Dash
SFS Track Meet
Save the Loop
Peachtree 10K
SFC CC 5K
Chamber 5K
Duck N Run 5K
Oleta Half Marathon
Solstice 5K
South Fork 5K
Intense Training's 5K
Royal Palm Beach
Twilight 5K
Kendra's Kisses
Schooner Wharf 8K
One Race One Village
Magic Bullet 5K
Bolder Boulder 10K
Pelican Fest 5K
Fit2Run 4 Miler
Oleta Off-Road 5K
ALS 10K
Posnack 5K
Run to Remember
Coach Roudy 5K
7 Mile Bridge Run
Heritage Harbour 10K
FICPA 1040K 10K
FICPA 1040K 5K
Bull Run 10K
Turtle Trot
Let My People Run
Manatee Center 5K
Ft. Point 12K
Riverwalk 5K
Women's Wellness
Cooper City 5K
Sombrero Beach 5K/10K
Miami 13.1
Gasparilla 5K
Gasparilla 15K
A1A Half Marathon
Edison 5K
Sallarulo's Race
Surfside Beach 5K
Run Thru Central Park
Loop Around The Lake
Del Hagin 15K
Butterfly Run 5K
I Care I Cure I Run
Run for the Paws 6K
ING Miami Half Mar.
Tropical 5K
Martin Luther King 5K
Bay Harbor Islands 5K
Miramar 10K
Miramar 5K
Eye Opener 5K
Flipany 10K
Flipany 5K
Bridge Buster 5K
Run, Walk, Crawl

 

Duck N Run 5K

Overall Results

June 25, 2009 - Tawawa Park, Sidney, Ohio

horizontal rule

Results by Speedy Feet    www.speedy-feet.com      Overall Results       Age Group Results        Pictures

horizontal rule

Place

Name

City

Bib No

Age

Age Group

Time

Pace

1

Aaron Bauer

Houston

767

18

1 Overall

16:55

5:27

2

Jon Williams

Miami FL

182

40

2 Overall

17:01

5:29

3

Kevin Bittinger

Wapakoneta

806

18

3 Overall

17:38

5:41

4

Tyler Meinerding

Fort Loramie

114

18

1 M 15-19

18:15

5:53

5

Caleb Hennon

Wapakoneta

803

15

2 M 15-19

18:51

6:05

6

Libby Long

Covington

754

27

1 Overall

18:55

6:06

7

Kevin Holthaus

Sidney

863

16

3 M 15-19

18:57

6:07

8

Andrew Elsner

Sidney

197

17

4 M 15-19

19:15

6:13

9

Garrett Serr

Jackson Center

847

29

1 M 25-29

19:18

6:14

10

Bryan Blagg

Fort Loramie

848

19

5 M 15-19

19:26

6:16

11

James Schulze

Anna

745

24

1 M 20-24

19:27

6:16

12

Ryan Schadewald

Lima

864

16

6 M 15-19

19:33

6:18

13

Bill McKinney

Russia

776

35

1 M 35-39

19:38

6:20

14

Brandon Christman

Sidney

33

15

7 M 15-19

19:40

6:21

15

Kyle Cron

Sidney

39

15

8 M 15-19

19:42

6:21

16

Seth Clark

Houston

849

14

1 M 11-14

19:45

6:22

17

Cameron Eisenhardt

Sidney

813

21

2 M 20-24

19:56

6:26

18

Brya Rioch

Anna

841

41

1 M 40-44

20:00

6:27

19

Noah Clark

Houston

850

15

9 M 15-19

20:01

6:27

20

Zara Rhone

Beavercreek

134

38

2 Overall

20:05

6:29

21

Bob White

Lima

247

41

2 M 40-44

20:17

6:33

22

Tracy mcMaken

Covington

755

49

1 M 45-49

20:29

6:36

23

Brian Hastings

Sidney

70

46

2 M 45-49

20:33

6:38

24

Lois Spitzer

Versailles

786

34

3 Overall

20:35

6:38

25

David Peoppelman

Anna

794

36

2 M 35-39

20:39

6:40

26

David Hamberg

Chickasaw

67

25

2 M 25-29

20:48

6:43

27

Austin Sharp

Anna

154

32

1 M 30-34

20:52

6:44

28

Mason Mellano

Lima

248

18

10 M 15-19

20:58

6:46

29

Kurt Hilgefort

Minster

77

39

3 M 35-39

21:00

6:46

30

Brett Quinter

Fort Loramie

131

16

11 M 15-19

21:12

6:50

31

Matt Flora

Lewistown

837

40

3 M 40-44

21:13

6:51

32

Alex Bowman

Sidney

600

14

2 M 11-14

21:14

6:51

33

Chris Warner

Versailles

177

33

2 M 30-34

21:27

6:55

34

Matthew Tussing

Jackson Center

228

15

12 M 15-19

21:32

6:57

35

Brian Wuebker

Maria Stein

875

25

3 M 25-29

21:33

6:57

36

Eric McKinniss

Wapakoneta

213

46

3 M 45-49

21:40

6:59

37

Casey Linemeier

Dayton

782

15

13 M 15-19

21:50

7:03

38

Yuki Kobayashi

Sidney

762

35

1 F 35-39

21:51

7:03

39

Aaron Edwards

Sidney

241

30

3 M 30-34

21:57

7:05

40

Adam Steenrod

Sidney

394

29

4 M 25-29

21:58

7:05

41

Jenni King

Lebanon

91

29

1 F 25-29

22:00

7:06

42

Max Smith

Lebanon

156

31

4 M 30-34

22:00

7:06

43

Jake Cordonnier

Fort Loramie

1493

15

14 M 15-19

22:01

7:06

44

Zach Clark

Sidney

809

18

15 M 15-19

22:02

7:06

45

Ron Mullins

Tipp City

856

42

4 M 40-44

22:05

7:07

46

Allen Ebert

Sidney

811

40

5 M 40-44

22:06

7:08

47

Tyler Rochelle

Wapakoneta

865

14

3 M 11-14

22:10

7:09

48

John Erikson

New Carlisle

52

44

6 M 40-44

22:11

7:09

49

Joe Spitzer

Versailles

785

9

1 M 0-10

22:15

7:11

50

Ryan Lillard

Russells Point

208

28

5 M 25-29

22:16

7:11

51

Rich Wallace

Sidney

804

62

1 M 60-99

22:18

7:12

52

Shawn Hensley

Sidney

76

37

4 M 35-39

22:43

7:20

53

John Bruce

Anna

834

47

4 M 45-49

22:46

7:21

54

Jake Emrick

Sidney

370

9

2 M 0-10

22:46

7:21

55

Dan Schafer

Houston

772

49

5 M 45-49

22:47

7:21

56

Michele Danne

Sidney

1489

42

1 F 40-44

22:48

7:21

57

Dan Hubler

Sidney

85

56

1 M 55-59

22:58

7:25

58

Austin Luebke

Fort Loramie

1492

15

16 M 15-19

23:00

7:25

59

Tyson Bender

Fort Loramie

807

18

17 M 15-19

23:00

7:25

60

Timmy Burch

Lewistown

31

15

18 M 15-19

23:03

7:26

61

Bill Foster

Quincy

54

56

2 M 55-59

23:10

7:28

62

Rick Paulus

Sidney

126

48

6 M 45-49

23:12

7:29

63

Lauren Heaton

Russia

831

11

1 F 11-14

23:13

7:29

64

Mike Hand

Sidney

844

44

7 M 40-44

23:13

7:29

65

Sierra Heaton

Russia

832

17

1 F 15-19

23:16

7:30

66

Jim Spitzer

Versailles

784

36

5 M 35-39

23:22

7:32

67

Ron Argabright

Sidney

768

67

2 M 60-99

23:23

7:33

68

Brad Hess

Anna

814

42

8 M 40-44

23:26

7:34

69

Ray Schommer

Dayton

148

49

7 M 45-49

23:42

7:39

70

Steven Rice

Lakeview

825

39

6 M 35-39

23:45

7:40

71

Cameron Flora

Lewistown

839

11

4 M 11-14

23:53

7:42

72

Fred Schmerge

Wapakoneta

146

31

5 M 30-34

23:53

7:42

73

Mitchell Arlington

Spencerville

8

27

6 M 25-29

23:56

7:43

74

Brad Hall

Covington

66

44

9 M 40-44

23:59

7:44

75

Joseph Simpson

Port Jefferson

791

13

5 M 11-14

24:00

7:45

76

Mike Hefner

Christiansburg

71

47

8 M 45-49

24:02

7:45

77

Tara Snipes

Covington

226

14

2 F 11-14

24:06

7:46

78

Bryan Dalrymple

Russells Point

40

28

7 M 25-29

24:07

7:47

79

Nick Elsner

Sidney

198

14

6 M 11-14

24:07

7:47

80

Kevin Bohr

Sidney

876

36

7 M 35-39

24:09

7:47

81

Sandy Hoening

Burkettsville

835

50

1 F 50-54

24:11

7:48

82

Nikki Albers

Anna

802

15

2 F 15-19

24:19

7:51

83

Debbie Frangipane

Beavercreek

199

40

2 F 40-44

24:19

7:51

84

Bill Foster

Quincy

793

36

8 M 35-39

24:22

7:52

85

Bob Wheeler

Sidney

230

42

10 M 40-44

24:25

7:53

86

Bill Stuckam

Troy

808

45

9 M 45-49

24:27

7:53

87

Jonathan Clinard

Sidney

845

15

19 M 15-19

24:27

7:53

88

Keith Romie

Anna

726

37

9 M 35-39

24:27

7:53

89

Jennifer Jones

Union City IN

874

30

1 F 30-34

24:27

7:53

90

Nikki Barhorst

Fort Loramie

13

32

2 F 30-34

24:31

7:55

91

Jim Renner

Sidney

396

52

1 M 50-54

24:31

7:55

92

Emilie Frazier

Russia

796

13

3 F 11-14

24:32

7:55

93

Steven Stickel

Russia

759

14

7 M 11-14

24:32

7:55

94

Jenni Doseck

Lebanon

47

30

3 F 30-34

24:35

7:56

95

Mark Meinerding

Fort Loramie

113

50

2 M 50-54

24:42

7:58

96

Kelly Wheeler

Sidney

231

37

2 F 35-39

24:46

7:59

97

Brock Aselage

Anna

398

19

20 M 15-19

24:46

7:59

98

Joel Hilgefort

Fort Loramie

1496

15

21 M 15-19

24:48

8:00

99

Tawney Hefner

Christiansburg

203

13

4 F 11-14

24:51

8:01

100

Ruth Barga

Greenville

11

39

3 F 35-39

24:52

8:01

 

Place

Name

City

Bib No

Age

Age Group

Time

Pace

101

Andy Alessio

Troy

800

16

22 M 15-19

24:53

8:02

102

Ken Aselage

Anna

9

43

11 M 40-44

25:03

8:05

103

Jeffery Tsarber

Sidney

1491

57

3 M 55-59

25:06

8:06

104

Nathan Arling

Anna

6

12

8 M 11-14

25:15

8:09

105

Benjamin McClain

Sidney

104

11

9 M 11-14

25:17

8:09

106

Steve Lewis

Sidney

795

26

8 M 25-29

25:18

8:10

107

Randy Goings

Lakeview

368

39

10 M 35-39

25:19

8:10

108

Chris May

Centerville

103

27

9 M 25-29

25:20

8:10

109

Scott Reineke

Sidney

810

32

6 M 30-34

25:36

8:15

110

Jorgi Hoying

Anna

84

28

2 F 25-29

25:37

8:16

111

Lori Brubacher

Sidney

829

35

4 F 35-39

25:39

8:16

112

Jill Gates

Sidney

59

43

3 F 40-44

25:40

8:17

113

Joshua Paulus

Sidney

217

23

3 M 20-24

25:49

8:20

114

Ken Ihle

Anna

239

45

10 M 45-49

25:51

8:20

115

Heather Neeper

Wapakoneta

120

29

3 F 25-29

25:52

8:21

116

Stephany Poeppelman

Anna

128

32

4 F 30-34

25:57

8:22

117

Brian Pinchot

Versailles

780

43

12 M 40-44

26:03

8:24

118

Rahil Kothari

Sidney

95

10

3 M 0-10

26:04

8:25

119

Erica Paul

Botkins

216

31

5 F 30-34

26:08

8:26

120

Jodie Blindauer

Anna

23

34

6 F 30-34

26:10

8:26

121

Diana Blackford

Sidney

22

30

7 F 30-34

26:11

8:27

122

Leslie Gaier

Minster

58

29

4 F 25-29

26:11

8:27

123

Ryan Albers

Beavercreek

188

11

10 M 11-14

26:13

8:27

124

Diane Albers

Anna

2

21

1 F 20-24

26:15

8:28

125

J. Audi Scarpella

Sidney

141

28

10 M 25-29

26:19

8:29

126

Rodney Holloway

Sidney

204

42

13 M 40-44

26:19

8:29

127

Ryan Ware

Wapakoneta

176

30

7 M 30-34

26:35

8:35

128

Gary Herman

St Marys

788

60

3 M 60-99

26:36

8:35

129

Jared Tangeman

Sidney

235

12

11 M 11-14

26:38

8:35

130

Cassie Prenger

Versailles

218

16

3 F 15-19

26:38

8:35

131

Glen Schwarzman

Sidney

843

46

11 M 45-49

26:38

8:35

132

Jessie Steinke

Wapakoneta

162

30

8 F 30-34

26:40

8:36

133

Emily Bensman

Anna

19

30

9 F 30-34

26:42

8:37

134

Anne Moore

Sidney

374

40

4 F 40-44

26:42

8:37

135

Philp Pleiman

Russia

373

32

8 M 30-34

26:48

8:39

136

Theresa Amspaugh

Russells Point

4

35

5 F 35-39

27:05

8:44

137

Amanda Wilder

Wapakoneta

181

34

10 F 30-34

27:06

8:45

138

Laura Burkhart

Lebanon

32

49

1 F 45-49

27:12

8:46

139

Andy Grewe

Fort Loramie

62

12

12 M 11-14

27:13

8:47

140

Fred Simpson

Sidney

790

40

14 M 40-44

27:14

8:47

141

Tania Homan

Minster

83

33

11 F 30-34

27:14

8:47

142

Tyler Robinson

Beavercreek

222

12

13 M 11-14

27:17

8:48

143

Olivia Seving

Sidney

153

13

5 F 11-14

27:18

8:48

144

Frank Brady

Sidney

393

41

15 M 40-44

27:18

8:48

145

Pete Starbuck

Sidney

161

52

3 M 50-54

27:22

8:50

146

Beth Mescher

Minster

115

37

6 F 35-39

27:24

8:50

147

Julie Goldschmidt

Fort Loramie

60

24

2 F 20-24

27:25

8:51

148

Kelly Albers

Anna

3

29

5 F 25-29

27:40

8:55

149

Chloe Flora

Lewistown

838

11

6 F 11-14

27:42

8:56

150

Karen Reinke

Sidney

1490

48

2 F 45-49

27:52

8:59

151

Heather McClurg

Minster

109

31

12 F 30-34

27:57

9:01

152

Michael McClurg

Minster

855

31

9 M 30-34

28:00

9:02

153

Colin Coppock

Greenville

38

8

4 M 0-10

28:01

9:02

154

Jeffrey Olberding

Fort Loramie

123

47

12 M 45-49

28:02

9:03

155

Dave Schwieterman

Anna

840

43

16 M 40-44

28:19

9:08

156

Melissa Weston

Sidney

819

24

3 F 20-24

28:19

9:08

157

Sarah Albers

Anna

851

32

13 F 30-34

28:22

9:09

158

Abby Wendel

Lebanon

180

31

14 F 30-34

28:25

9:10

159

Joe Rabury

Sidney

877

39

11 M 35-39

28:34

9:13

160

Nicole Baughman

Anna

16

30

15 F 30-34

28:47

9:17

161

Erin Hoening

Burkettsville

836

16

4 F 15-19

28:47

9:17

162

Bethany Sharrock

Ada

224

23

4 F 20-24

28:49

9:18

163

Frank Green Sr

Sidney

201

49

13 M 45-49

28:49

9:18

164

Derek Arling

Anna

7

8

5 M 0-10

28:55

9:20

165

Nick Arling

Anna

5

42

17 M 40-44

28:55

9:20

166

Jennifer Vetter

Piqua

229

31

16 F 30-34

28:59

9:21

167

Yukiko Yamasaki

Anna

186

42

5 F 40-44

29:03

9:22

168

Molly Ghaver

Sidney

801

17

5 F 15-19

29:05

9:23

169

Jim Alessio

Troy

798

43

18 M 40-44

29:07

9:24

170

Casie Piper

Sidney

127

28

6 F 25-29

29:14

9:26

171

Thom Baker

Piqua

395

58

4 M 55-59

29:17

9:27

172

Carrie Topp

Lebanon

167

30

17 F 30-34

29:26

9:30

173

Paul Kremer

Centerville

207

26

11 M 25-29

29:32

9:32

174

David Mihalick

Sidney

371

43

19 M 40-44

29:34

9:32

175

Elizabeth Clark

Sidney

35

19

6 F 15-19

29:42

9:35

176

Marilyn Pohlman

Russia

830

53

2 F 50-54

29:43

9:35

177

Terri Riser

Anna

812

60

1 F 60-99

29:43

9:35

178

Matt Keiser

Fort Loramie

89

30

10 M 30-34

29:44

9:35

179

Elliot Wilson

Sidney

756

10

6 M 0-10

29:46

9:36

180

Mackenzie Courter

Sidney

775

9

1 F 0-10

29:54

9:39

181

Linda VanPelt

Piqua

169

54

3 F 50-54

29:56

9:39

182

Julie Courter

Sidney

774

34

18 F 30-34

29:56

9:39

183

Joe Mikolajewski

Piqua

783

33

11 M 30-34

30:04

9:42

184

Amanda Seigle

Anna

152

35

7 F 35-39

30:06

9:43

185

Tony Loriso

Piqua

210

38

12 M 35-39

30:19

9:47

186

Hillary McClain

Sidney

105

20

5 F 20-24

30:22

9:48

187

Jon Ollinger

Sidney

244

48

14 M 45-49

30:22

9:48

188

Robert Godwin

West Liberty

397

70

4 M 60-99

30:23

9:48

189

Gretchen Bensman

Sidney

189

21

6 F 20-24

30:27

9:49

190

Rob Allen

Tipp City

233

46

15 M 45-49

30:31

9:51

191

Becky Schmerge

Wapakoneta

145

32

19 F 30-34

30:40

9:54

192

Jenny Pleimdn

Russia

372

30

20 F 30-34

30:43

9:55

193

George Stump

Sharonville

163

72

5 M 60-99

30:48

9:56

194

Holly Mikolajewski

Piqua

787

32

21 F 30-34

30:48

9:56

195

Joshua Wagner

Sidney

174

11

14 M 11-14

30:53

9:58

196

Greg Rotunda

Sidney

818

25

12 M 25-29

30:55

9:58

197

Lisa McEldowney

Anna

212

37

8 F 35-39

30:56

9:59

198

Kristi Bayhan

Jackson Center

17

34

22 F 30-34

31:06

10:02

199

Karla Doseck

Botkins

195

51

4 F 50-54

31:14

10:05

200

Audrey Barhorst

Anna

852

10

2 F 0-10

31:23

10:07

 

Place

Name

City

Bib No

Age

Age Group

Time

Pace

201

Jason Hollinger

Greenville

80

25

13 M 25-29

31:27

10:09

202

Karen Schroer

Anna

149

23

7 F 20-24

31:32

10:10

203

Kathy Whidden

Troy

789

54

5 F 50-54

31:34

10:11

204

Chad Hollinger

Sidney

79

33

12 M 30-34

31:38

10:12

205

Patricia Woolf

Union

185

62

2 F 60-99

31:40

10:13

206

Elliot Godwin

Sidney

872

12

15 M 11-14

31:41

10:13

207

Patricia Francis

Sidney

55

69

3 F 60-99

31:44

10:14

208

Nicole Thieman

Sidney

166

19

7 F 15-19

31:46

10:15

209

John Ranly

Fort Loramie

132

42

20 M 40-44

31:52

10:17

210

Brian Haines

Columbus Grove

63

42

21 M 40-44

31:55

10:18

211

Dawn Clark

Sidney

764

37

9 F 35-39

31:55

10:18

212

Claire Kazmaier

Fort Loramie

87

11

7 F 11-14

32:00

10:19

213

Phil Stickel

Russia

227

49

16 M 45-49

32:09

10:22

214

Vijay Kothari

Sidney

94

43

22 M 40-44

32:16

10:25

215

Missy Naseman

Sidney

119

26

7 F 25-29

32:24

10:27

216

Bardus Bershrefman

Sidney

20

28

14 M 25-29

32:25

10:27

217

Davyan Bershrefman

Anna

21

29

8 F 25-29

32:25

10:27

218

Lisa Brady

Sidney

379

41

6 F 40-44

32:26

10:28

219

Steve Epperson

Sidney

805

48

17 M 45-49

32:35

10:31

220

Denise Raney

Wapakoneta

220

37

10 F 35-39

32:37

10:31

221

Jodi Davidson

Sidney

192

33

23 F 30-34

32:38

10:32

222

Seth Rogers

Sidney

139

11

16 M 11-14

32:41

10:33

223

Marie Huffman

Lebanon

86

36

11 F 35-39

32:44

10:34

224

Darryl Cloud

Sidney

36

60

6 M 60-99

32:48

10:35

225

Heather Davidson

Sidney

191

37

12 F 35-39

32:53

10:36

226

Makenna Geise

Fort Loramie

200

11

8 F 11-14

32:58

10:38

227

Michelle Koverman

Sidney

96

33

24 F 30-34

33:06

10:41

228

Doug Hughes

Celina

827

39

13 M 35-39

33:16

10:44

229

Kathy Amos

Sidney

1500

47

3 F 45-49

33:18

10:45

230

Ann Turner

Fort Loramie

781

38

13 F 35-39

33:20

10:45

231

Katie Staudt

Sidney

821

21

8 F 20-24

33:20

10:45

232

Pam Wilson

Sidney

757

46

4 F 45-49

33:27

10:47

233

Alexandra Egbert

Sidney

196

20

9 F 20-24

33:30

10:48

234

Kathy Pinchot

Versailles

779

46

5 F 45-49

33:31

10:49

235

Bridget McClain

Sidney

107

35

14 F 35-39

33:33

10:49

236

Matt DeNise

Sidney

43

33

13 M 30-34

33:34

10:50

237

Ninya DeNise

Sidney

44

31

25 F 30-34

33:35

10:50

238

Kelly Bensman

Sidney

190

43

7 F 40-44

33:38

10:51

239

Annette Paulus

Sidney

125

48

6 F 45-49

33:39

10:51

240

Jenny Wagner

Sidney

173

35

15 F 35-39

33:48

10:54

241

Natisha Wilson

Tipp City

183

31

26 F 30-34

34:11

11:02

242

Jennie Rogers

Sidney

138

35

16 F 35-39

34:11

11:02

243

Stacy McClain

Sidney

108

23

10 F 20-24

34:19

11:04

244

Malia Prout

Lebanon

129

12

9 F 11-14

34:31

11:08

245

Stacie Haines

Columbus Grove

64

40

8 F 40-44

34:46

11:13

246

Amanda Brubaker

Sidney

28

31

27 F 30-34

34:51

11:15

247

Amanda Newhall

Sidney

215

27

9 F 25-29

34:53

11:15

248

Philip Valentine

Sidney

168

67

7 M 60-99

35:00

11:17

249

tONI Schafer

Houston

773

44

9 F 40-44

35:04

11:19

250

Nancy Schmitmeyer

Fort Loramie

1499

37

17 F 35-39

35:14

11:22

251

Brad VanTilburgh

Sidney

171

23

4 M 20-24

35:20

11:24

252

Jessica Marshall

Quincy

854

27

10 F 25-29

35:27

11:26

253

Colleen Scarpella

Sidney

140

27

11 F 25-29

35:36

11:29

254

Beth Fulton

Versailles

56

38

18 F 35-39

35:51

11:34

255

Kevin Fulton

Versailles

57

33

14 M 30-34

35:52

11:34

256

Mike Wade

Anna

853

43

23 M 40-44

35:55

11:35

257

Amanda King

Piqua

861

26

12 F 25-29

36:02

11:37

258

Ryan King

Piqua

858

27

15 M 25-29

36:03

11:38

259

Kelly Staudt

Sidney

820

50

6 F 50-54

36:05

11:38

260

Caroline Ranly

Fort Loramie

133

41

10 F 40-44

36:05

11:38

261

Kelli McEldowney

Anna

110

32

28 F 30-34

36:10

11:40

262

Cindy Hess

Anna

815

42

11 F 40-44

36:26

11:45

263

Brenda Broering

Maria Stein

26

25

13 F 25-29

36:34

11:48

264

Heather Hakes

Huntsville

369

39

19 F 35-39

36:34

11:48

265

Kelley Robinson

Beavercreek

221

41

12 F 40-44

36:35

11:48

266

Jeremy Burch

Lewistown

30

9

7 M 0-10

36:43

11:51

267

Annette Schulze

Sidney

150

56

1 F 55-59

36:44

11:51

268

Nancy Greve

Lebanon

61

51

7 F 50-54

36:48

11:52

269

Alex McClain

Sidney

106

12

17 M 11-14

36:51

11:53

270

Devin Hensley

Sidney

75

12

18 M 11-14

36:56

11:55

271

Hunter Cahell

Sidney

769

11

19 M 11-14

36:57

11:55

272

Joanne Loriso

Piqua

209

40

13 F 40-44

37:00

11:56

273

Joni Marchal

Fort Loramie

100

26

14 F 25-29

37:01

11:56

274

Robert Barga

Rossburg

12

36

14 M 35-39

37:07

11:58

275

Holly Burch

Lewistown

29

39

20 F 35-39

37:13

12:00

276

Josh Zehender

Fort Jennings

250

32

15 M 30-34

37:14

12:01

277

Kelly Holthaus

Fort Loramie

81

33

29 F 30-34

37:14

12:01

278

Nathan Clinard

Sidney

846

42

24 M 40-44

37:32

12:06

279

Joyce Brandewie

Versailles

25

55

2 F 55-59

37:35

12:07

280

Shelly Romie

Anna

400

35

21 F 35-39

37:36

12:08

281

Shelley Goings

Lakeview

367

42

14 F 40-44

37:38

12:08

282

Georgetta Schommer

Dayton

147

51

8 F 50-54

37:44

12:10

283

Courtney Prenger

Versailles

219

13

10 F 11-14

37:54

12:14

284

Kendra Wieging

Delphos

777

34

30 F 30-34

37:59

12:15

285

Bruce Etzler

Anna

53

47

18 M 45-49

38:20

12:22

286

Claudia Bolinger

Sidney

24

45

7 F 45-49

38:45

12:30

287

Mary Siegrist

Sidney

860

56

3 F 55-59

39:05

12:36

288

Sasha Hoover

Sidney

236

18

8 F 15-19

39:06

12:37

289

Bridget Hughes

Piqua

205

36

22 F 35-39

39:11

12:38

290

Sarah Steenrod

Sidney

868

47

8 F 45-49

39:12

12:39

291

Sandra Davis

Ludlow Falls

41

39

23 F 35-39

39:25

12:43

292

Chrissy Coppock

Greenville

37

36

24 F 35-39

39:27

12:44

293

Christina Zehender

Fort Jennings

187

32

31 F 30-34

39:30

12:45

294

Jake Alessio

Troy

799

10

8 M 0-10

39:30

12:45

295

Shelly Clark

Sidney

34

42

15 F 40-44

39:31

12:45

296

Wendi Alessio

Troy

797

42

16 F 40-44

39:32

12:45

297

Nickaylee Hastings

Sidney

69

7

3 F 0-10

39:40

12:48

298

Abby Wagner

Sidney

175

24

11 F 20-24

39:51

12:51

299

Sharon Hall

Tipp City

65

39

25 F 35-39

39:53

12:52

300

Jill Rice

Sidney

135

46

9 F 45-49

39:57

12:53

 

Place

Name

City

Bib No

Age

Age Group

Time

Pace

301

Minami Kobayashi

Sidney

761

10

4 F 0-10

40:05

12:56

302

Hayato Kobayashi

Sidney

760

7

9 M 0-10

40:19

13:00

303

Akihito Kobayashi

Sidney

763

36

15 M 35-39

40:20

13:01

304

Shira Hefner

Christiansburg

202

9

5 F 0-10

40:24

13:02

305

Michele Nagel

Anna

867

23

12 F 20-24

40:40

13:07

306

Jennifer VanTilburgh